JET VAN DIJK EN MONIQUE MEDEMA TRAILEN OP SCHIERMONNIKOOG

Geschreven door Geert op 11-11-2024

Jet Schiermonnikoog

Jet van Dijk uit Baflo en Monique uit Rasquert gingen zaterdag van start op de 15 kilometer onderdeel van de Devil`s Trail op Schiermonnikoog, de afsluiting van het Devil`s Trail seizoen 2024 en dat ging niet van een leien dakje.

Tijdens deze trail ervaren de deelnemers de natuurlijke elementen van het Waddeneiland: zon, wind, kwelder, zee, helmgras, bos, duinen, schelpenpaden en strand.

Jet en Monique deden ook vorig jaar al mee aan deze trail. Ze gingen van start op de 15 kilometer. In de praktijk bleek de afstand iets langer te zijn. Jet legde haar 16,25 kilometer af in 1.48.46 uur en werd hiermee 55e in een veld van 162 deelneemsters. “Het was een mooie trail, lekker ren-weer en deze keer geen wateroverlast op de kwelder, alleen wat blubberig. Het was wederom genieten”, aldus Jet.

Monique Schiermonnikoog

“Het was inderdaad een mooie route maar dan moet je wel het pad blijven volgen”, appte Monique. Wat was er gebeurd. “Ik ben compleet verdwaald en lopen dwalen in het gedeelte dat op de foto met een cirkel is omrand. Ik ben over hekken en schrikdraad geklommen om weer richting het strand te gaan. Gelukkig kwam ik op den duur iemand tegen die de bordjes van de 30 kilometer aan het verzamelen was. Hij wist echter de route van de 15 kilometer niet. We hebben zijn telefoon gebruikt om uiteindelijk weer op de route te komen. Ik was even uit het lood geslagen maar kon mij herpakken om de mooie route alsnog uit te lopen. De tijd was al niet meer belangrijk”, aldus Monique. Ze liep uiteindelijk ruim 17,5 kilometer in 2.11.54 uur en finishte als 143e. Eind goed al goed.

Foto`s Jet en Monique

Terug naar nieuws