ACHTTIEN ARTEMISSERS IN DE TOCHT OM DE NOORD

Zes duizend enthousiaste wandelaars liepen het afgelopen weekend onder ideale weersomstandigheden de 19e editie van het wandelevenement de Tocht om de Noord. De gemeente Het Hogeland fungeerde dit jaar als gastgemeente. De start en finish waren beide dagen in sportcentrum Op Roakeldais in Warffum. De eerste editie in 2006 vond ook vanuit Warffum plaats.
De routes van de 40, de 25 en de 15 kilometer liepen zaterdag langs de westkant van Warffum. Hierbij werden onder andere de dorpen Den Andel, Westernieland, Pieterburen, Eenrum, Wehe den Hoor, Warfhuizen, Mensingeweer, Maarhuizen, Baflo, Rasquert en Breede gepasseerd.
Op zondag volgde de oostkant van Warffum door onder andere de dorpen Usquert, Uithuizen, Uithuizermeeden, Roodeschool, Oosternieland, Oldenzijl, Zandeweer, Rottum en langs de vuilnisstort nabij Usquert.
Het thema was dit jaar Ontdek de klanken van het Hogeland met horen als zintuig. Diverse muziekgezelschappen, eenlingen en koren zorgden onderweg voor een gezellige sfeer. Ook was er aandacht voor de streektaal.
De routes gingen door kerken dorpshuizen, molens en over fraai ingerichte terreinen en meer.

Artemis telde voor zover aangemeld achttien deelnemers. De grootste complimenten gaan hierbij uit naar Paulien Kuik, Jet van Dijk, Janneke Cazemier en Han Korhorn, die beide dagen de maximale afstand van 40 kilometer aflegden. Gonny Houtman liep zaterdag 40 kilometer en zondag 25 kilometer. Harry Hammenga, Margreet Rosier, Marielle Bakema, Anne Hogerdijk, Jeannet Bakema, Klazien Korhorn, Esther Oosterhof en Jaap en Annelies Smith gingen beide dagen voor de 25 kilometer.
Inge Verschoor, Marga Aiyamekhue en Judith Dob wandelden op zaterdag 25 kilometer. Anja Schaaphok legde op zaterdag 15 kilometer af.
De Tocht om de Noord kende dankzij de medewerking van vele vrijwilligers een uitstekende organisatie. De 20e editie wordt volgend jaar georganiseerd in de gemeente Oldambt.
Foto`s Paulien Kuik en Gonny Houtman
Recente berichten
- BERENLOOP TERSCHELLING MET VIER ARTEMISSERS
- TWEE ARTEMISSERS IN DE KLETSNATTE PLANTSOENLOOP
- ALV ARTEMIS VLOT VERLOPEN
- ZEVEN ARTEMISSERS IN DE AANGEPASTE ZEEMIJLENLOOP DELFZIJL
- INGE EN ERIC VERSCHOOR IN DE DALLIRUN IN HEERDE
- PRIMA PRESTATIES VAN PETER VAN DEN BERG, CLAUDINE LAMOTH EN ANNELIES & JAAP SMITH IN AMSTERDAM
- BRAM DEN HOLLANDER IN DE RODE LOPER RUN STADSKANAAL
- HILDA BROEKHUIZEN WINT IN DE TEUTOLAUF (D)
- HILDA BROEKHUIZEN WINT 15 KM TRAIL IN HET LAUWERSMEERGEBIED
- ROBERT DE VRIES RAP IN DE HALVE MARATHON VAN EINDHOVEN